Chihuahua

Hodowla Chihuahua

hodowla chihuahua
chihuahua suka hodowlana Berta

Suka hodowlana „Berta”
(Nokia Sfora Patii )

chihuahua reproduktor Baron

Reproduktor „Baron”

hodowla Chihuahua i Mopsów warszawa

Suka Hodowlana „Herta”

Opis Rasy Chihuahua

Hodowla Chihuahua Marisol MOMO FCI

Chihuahua to urocze małe pieski pochodzące z Meksyku. Są uznawane za najmniejszą rasę świata. Wysokość: 16–22 cm, pożądana masa ciała: 1,5–3 kg . Poza niewielkimi wymiarami charakteryzują się tez dużymi uszami przypominającymi uszy nietoperza i wysoko osadzonym ogonem. Mogą się pochwalić bardzo dużą długością życia dzięki czemu są idealne na wieloletniego kompana. Żyją ok 12-15 lat

Wśród rasy wyróżniamy dwa rodzaje:

  • chihuahua krótkowłosa
  • chihuahua długowłosa

To jedna z najstarszych ras psów. Rodowód chihuahua sięga VII w p.n.e i splata się z dziejami Tolteków i Azteków. Nazwę zawdzięczają stanowi w Meksyku.
Chihuahua są bardzo towarzyskie i jak większość małych ras niezwykle odważne. Jest to wesoły pies, będący jednak wrażliwy i podążający wiernie za swoim opiekunem. Odważny, ciekawski, ruchliwy, szczekliwy. Bardzo lubi być w centrum uwagi. Trzeba pamiętać również o tym , że chihuahua uwielbia być w ruchu – dlatego powinno mu się zapewnić jak najwięcej aktywności na świeżym powietrzu i zabawy. Chihuahua szybko się uczą- są inteligentne , sprytne i ciekawe świata.

W naszej hodowli chihuahua zarejestrowanej w Związku Kynologicznym w Polsce uznawanym przez FCI mamy pieski krótkowłose, z doskonałym rodowodem, po najlepszych championach.

hodowla chihuahua

Ciekawostki o chihuahua

  1. Stosunek mózgu do wielkości ciała sprawia, że ​​ta rasa jest znana jako ta z największym mózgiem.
  2. Chihuahua zazwyczaj rodzą od jednego do trzech szczeniąt i mają najwyższy wskaźnik cięcia cesarskiego spośród wszystkich rasowych psów. 
  3.  Kiedy rodzą się szczenięta, ich uszy są zwisające. Z wiekiem zaczynają stać wyprostowane, a w pełni wyprostowane uszy pojawiają się około szóstego miesiąca życia.
  4. Rasa prawdopodobnie wywodzi się ze skrzyżowania Techichi i małego bezwłosego psa, który został sprowadzony do obu Ameryk z Azji, przez most lądowy, który kiedyś istniał między Azją a Alaską.